Dış Cephe Mantolama Hakkındaki Tüm Sorularınızın Cevabı Burada

GNYAPI FORUM'a Ücretsiz olarak aklınıza takılan her türlü soruyu sorabilir ve uzmanlarımız tarafından en doğru bilgiye sahip olabilirsiniz. (Üstelik üye olmadan da yararlanabilirsiniz.)

İçerik paylaşımı veya soru-cevap yazarken lütfen website linkleri veya firma tanıtımı eklemeyiniz.

 
Kullanıcı avatarı
GNYAPI
Mesaj Panosu Yöneticisi
Başlık Yazar
Mesajlar: 117
Konum: Maltepe İstanbul
İletişim:

Vermikülit ve Özellikleri Nelerdir?

08 Şub 2017, 12:37

Vermikulit, doğal bir Alüminyum-magnezyum Silikoti olup, mika madeninden elde edilir. Uzun süre bir çeşit trioktahedral mika minerali olarak bilinen vermikulit, hızlı ısıtma ile yapraklara ayrılır ve küçük kurtçuklara benzeyen bir şekil alır. 

Mika artıkları ısıtılarak genleştirilir. Genleşmeden önce yoğunluğu 1.400-1.500kg/m3 iken sonradan 60-17kg/m3’e düşer. Vermikulit, camsuyu ve silikofluorid ilavesiyle ve basınçla levha haline getirilir. Levhalara max 5-6 kp/cm2 basınca dayanır. Dökme Vermikulit 1.200-1.400C’ye kadar dayanır. Çimento katılarak yapılan levhalar ısı yalıtımı hafif betonlar kategorisine girer ve 800C’ye kadar dayanır. 

Doğada makroskopik, toprak, otojenik ve metamorfik olmak üzere dört çeşit oluşumu gözlenmiştir. Vermikulit ; hafiftir, nem alır, asit ve alkolilere dayanıklı olup yanmaz, oldukça uzun ömürlüdür, suda çözünmez ve kimyasallarla reaksiyona girmez.
 


Etiketler : vermikulit nedir
Resim


Resim


Bina mantolama fiyatı almak için ücretsiz keşif formumuzu doldurabilir veya 0216 475 12 41 - 444 4697 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.​ Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede sizi arayarak, binanıza en uygun paket sistem seçiminde size yardımcı olacak ve keşif randevu işleminizi gerçekleştirecektir.

İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası Dış Cephe Mantolama (Isı Yalıtımı), İzolasyon, Çatı Kaplama Uygulaması, Su Yalıtımı, Cephe Giydirme, Boya, Seramik Uygulama ,Değer Katan Ek Uygulamalar, Dekoratif Cephe Kaplamaları ve daha fazlası... Binanız için gerekli olan tüm yenilikler en uygun fiyat ve avantajlarıyla GNYAPI® 'da. ☏ 444 GNYPGüney Yapı İzo. İnş. San. Tic. Ltd. Şti.

T 444 GNYP /(4697) F 0216 475 1242 E info@gnyapi.com.tr W https://www.gnyapi.com.tr

Resim

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir