Dış Cephe Mantolama Hakkındaki Tüm Sorularınızın Cevabı Burada

GNYAPI FORUM'a Ücretsiz olarak aklınıza takılan her türlü soruyu sorabilir ve uzmanlarımız tarafından en doğru bilgiye sahip olabilirsiniz. (Üstelik üye olmadan da yararlanabilirsiniz.)

İçerik paylaşımı veya soru-cevap yazarken lütfen website linkleri veya firma tanıtımı eklemeyiniz.

Kullanıcı avatarı
GNYAPI
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Re: Isı Yalıtımını Kendim Yapabilir miyim? yada başka ustaya ile yapabilir miyim?

31 Oca 2017, 14:09

Isı yalıtımı yapılacak bina mutlaka uzman kişilerce incelenmeli ve sorunun çözümüne yönelik uygulama mutlaka konusunda uzman firmalar tarafından yapılmalıdır. Isı yalıtımı çok fazla katmandan oluşan ve her bir katmanı önemli detaylardan oluşan uygulama bütünüdür. Bununla birlikte uygulamayı yapacak firmanın üretici firma tarafından yetkilendirilmiş yetkili uygulama bayii olması gereklidir.

YALITIM FİRMASI SEÇİMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
Resim Uygulamayı yapan ısı yalıtım şirketi hem işçiliğe hem de kullanılan malzemeye tedarikçi ve kendisi en az 5 yıl garanti verebiliyor mu ? 
Resim Isı yalıtım firması ticaret odasına kayıtlı mı?
Resim Firma faaliyette mi? Faaliyet belgesi tarafınıza sunuldu mu?
Resim Isı yalıtımı ugyulamasını yapan firma kurumsal bir firma mı?
Resim Uygulama maliyetini üstlenebilecek bir sermayeye sahip mi?
Resim Firmanın banka kredibilite miktarı ne kadardır? Kullanabileceği mevcut tanımlı kredisi var mı?
Resim Firma ısı yalıtımı uygulamasının kontrolünü kaç kişilik bir teknik kadro ile yürütüyor ? Çalıştığı kadronun SGK sigortalarını ödüyor mu?
Resim Yalıtım Firması güvenilir bir markanın 1. sınıf paket sistemini kullanıyor mu?
Resim Yalıtım firması malzemesini kullandığı üreticinin ana uygulayıcı bayisi mi?
Resim Üretici firma, uygulayıcı firmanın yaptığı ısı yalıtım uygulamalarına ve işçiliğine gerçek garanti veriyor mu?
Resim Firma ısı yalıtımı uygulaması sırasında yaşanabilecek iş kazalarına ya da etrafına verebileceği zararlara karşı özel bir sigortaya sahip mi? 
Resim Firma ile ısı yalıtımı uygulama sözleşmesi imzalandığında binanızın ısı kayıplarını doğru tespit edebilecek teknik donanıma sahip mi?
Resim Sözleşme imzalandığında ısı yalıtım uygulaması sürecinin sorunsuz ilerleyebilmesi için şirket avukatları aracılığı ile Hukuki Danışmanlık Hizmeti verebiliyor mu?  
Resim Firma ile sözleme imzalandığında yalıtım uygulaması sürecinde yöneticilerin yükünü hafifletecek hizmetler sunabiliyor mu?
Resim Firma İZODER (Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımı Derneği) üye listesinde yer alıyor mu? İZODER Üye Tanıtım Kartına sahip mi?
Resim Firmanın gerçekleştireceği ısı yalıtım uygulamasında seçilen malzeme kalınlığı yeterli mi? Uygulama TSE 825 standartlarına uygun mu?
Resim Firmanın daha önce ısı yalıtımı uygulaması yaptığı binaları görebileceğiniz ve dilerseniz yönetici ismi, telefonu, adresi vb. bilgilerine ulaşarak danışabileceğiniz bir referans listesine sahip mi? 
Resim İzolasyon firması kurumsal internet sitesi hizmeti var mı? İnternet sitesi ihtiyaç ve beklentilerinizi karşılıyor mu?

SONUÇ
Yukarıdaki soruların cevabı tutarlı ve kanıtlanabilir ise firma gerçekten yaptığı işi ciddiye alıyor demektir ve izolasyon uygulamalarından tam verim alabilirsiniz, aksi takdirde yapılacak uygulamanın eksik ya da hatalı olması durumunda, izolasyon uygulamasının yeniden yapılması gerekir, bu da hem zamandan hem de paradan zarar edilmesine sebebiyet verir.
Bina mantolama (ısı yalıtımı) fiyatı almak için ücretsiz keşif formumuzu doldurabilir veya  0216 475 12 41 - 444 4697 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede sizi arayarak, binanıza en uygun paket sistem seçiminde size yardımcı olacak ve keşif randevu işleminizi gerçekleştirecektir.
Resim

Bina mantolama fiyatı almak için ücretsiz keşif formumuzu doldurabilir veya 0216 475 12 41 - 444 4697 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.​ Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede sizi arayarak, binanıza en uygun paket sistem seçiminde size yardımcı olacak ve keşif randevu işleminizi gerçekleştirecektir.

İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası Dış Cephe Mantolama (Isı Yalıtımı), İzolasyon, Çatı Kaplama Uygulaması, Su Yalıtımı, Cephe Giydirme, Boya, Seramik Uygulama ,Değer Katan Ek Uygulamalar, Dekoratif Cephe Kaplamaları ve daha fazlası... Binanız için gerekli olan tüm yenilikler en uygun fiyat ve avantajlarıyla GNYAPI® 'da. ☏ 444 GNYP

Güney Yapı İzo. İnş. San. Tic. Ltd. Şti.

T 444 GNYP /(4697) F 0216 475 1242 E info@gnyapi.com.tr W https://www.gnyapi.com.tr

Resim

ahmet
Yeni Kullanıcı
Başlık Yazar

Re: Isı Yalıtımını Kendim Yapabilir miyim? yada başka ustaya ile yapabilir miyim?

31 Oca 2017, 14:14

Bilgilendirme için teşekkürler.

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir