Dış Cephe Mantolama Hakkındaki Tüm Sorularınızın Cevabı Burada

GNYAPI FORUM'a Ücretsiz olarak aklınıza takılan her türlü soruyu sorabilir ve uzmanlarımız tarafından en doğru bilgiye sahip olabilirsiniz. (Üstelik üye olmadan da yararlanabilirsiniz.)

İçerik paylaşımı veya soru-cevap yazarken lütfen website linkleri veya firma tanıtımı eklemeyiniz.

 
Kullanıcı avatarı
GNYAPI
Mesaj Panosu Yöneticisi
Başlık Yazar
Mesajlar: 117
Konum: Maltepe İstanbul
İletişim:

Şeffaf İzolasyon

26 Oca 2017, 13:40

Resim - - - - Resim

Şeffaf Su Yalıtım Malzemesi

Uygulandığı yüzeyde film oluşturmadan zemine yada derzlere emprenye olup tam koruma sağlayarak yalıtım yapar. Şeffaftır yüzeyin görüntüsünü bozmaz, parlaklık vermez. Nefes alır, U.V den, güneş ışınlarından etkilenmez, yanmaz. İç ve dış mekânlarda kısa sürede uygulanır. Bir saat içinde kurur. İşçiliği kolaydır, ekonomik ve uzun ömürlüdür. Her türlü kaplaması bitmiş, emici olan ve su yalıtım sorunu bulunan yüzeylere uygulanabilir.

Sürüldükten sonra kuruyarak şeffaf ve su geçirmez bir tabaka oluşturan sıvı izolasyon malzemesidir. Bünyesindeki solventin buharlaşması ile sürüldüğü yüzeye kuvvetli bir şekilde yapışarak suya karşı dayanıklı bir film tabakası oluşturur

KULLANIM ALANLARI
Seramik, mermer, granit, traverten vs. kaplı teraslarda,
Balkonlarda ve seramik, fayans vs. kaplı çatılarda,
Banyo, duş, wc ve mutfaklarda,
Havuzlarda ve kaplıcalarda,
Mozaik kaplı zeminlerde, duvarlarda,
Şap, beton ve sıva yüzeylerde,
Taş, doğal taş kaplamalarda,
Mermer, btb, granit, mozaik ve seramik kaplı dış cephelerde.


KULLANIM ŞEKLİ

Yüzey Hazırlığı:
Uygulama yapılacak yüzeyde çatlak veya kalkan parçalar varsa bunlar tamir edilir. Zemin yağ, kir, toz ve çamurdan yıkanarak arındırılır. Derzler aşınmış ise derz dolguları yenilenir, kalkan ya da yerinden oynayan kaplamalar kaldırılarak yeniden sağlamlaştırılır. Mastik ve silikon uygulamaları eskimiş ya da yok olmuş ise bunlarda tamir edilir ve yüzey eksiksiz yalıtım uygulamasına hazır hale getirilir. Zemin eğer yıkanmış ise mutlaka kurumaya bırakılır ve zemin kuruduktan sonra uygulama yapılır.

Uygulama:
Hazırlanan yüzeye Şeffaf İzolasyon Yapıştırıcısı bidonunda iyice çalkalanarak karıştırılır. Daha sonra plastik bir kovaya dökülerek bir fırça yardımıyla yüzeye iyice yedirilir. Özellikle derzlere dikkatlice sürülür. Sürülen yüzey bir saat kurumaya bırakılır. Bir saat sonra nemli bir bez ile emilmeyen yüzeylerde kalan (genelde sırlı seramik veya mermer üzerinde kalır ) malzeme artığı temizlenir Temizleme işlemi mutlaka nemli bezle yapılmalıdır ve deterjan türü şeyler kullanılmamalıdır. Nemli bezle temizlik işlemini seramik mermer vs gibi sırlı yüzeyde emilmediği için kuruyup leke yapmaması nedeniyle önerilmektedir. İkinci kat uygulama bir saat sonra tekrar aynı işlemler tekrarlanarak yeniden yapılır ve tekrar bir saat aradan sonra nemli bezle seramik ve mermerlerin üzeri silinerek ikinci ve son kat uygulama bitirilir.


Avantajlar
Kullanıma hazırdır. Çabuk kurur.
Soğuk uygulamalıdır. Isıtma ve inceltme gerektirmez.
Şeffaf olduğundan, dekoratif görünümü bozmadan yalıtım sağlar; korur; parlak ve canlı bir görünüm sağlar.
Esnektir.
DuvaHarın ıslanmasını önler; dolayısı ile ısı tasarrufu da sağlar.
Yapı elemanları içindeki demir donatıların paslanıp çürümesini önler.
Asit, baz ve tuzlardan etkilenmez. Koruyucudur.
20° C ile +96° C sıcaklıklar arasında özelliklerini kaybetmez.


Kalekim - Balkon ve Teraslar için Şeffaf Su İzolasyonu Çözümü: İzoPur Trans

Yaz mevsiminin gelişi ile birlikte evlerin balkon ve terasları öncelikli yaşam alanları haline geldi. Seramik, granit seramik, granit, mermer gibi parlak malzemelerle kaplı teras ve balkonlarda su izolasyonu isteyenler için artık estetik kaybı ve mevcut kaplamayı kırmaya gerek olmaksızın su izolasyonunu sağlamak mümkün.

Seramik yapıştırıcı ve derz dolgu sektörünün lider markası Kalekim’in yeni şeffaf su izolasyon malzemesi İzoPur Trans ile her tür malzeme ile kaplı balkon ve teraslarda estetik bir kayba yol açmadan su izolasyonu sağlıyor. İzoPur Trans, şeffaf yapısı sayesinde seramik, granit, mermer gibi malzemelerle kaplı balkon ve terasların su izolasyonunda mükemmel sonuç veriyor. Ayrıca cam tuğla, doğal taş, ahşap ya da bambu yüzeylerin korunması ve izolasyonunda da kullanılıyor.

Kolaylıkla uygulanabilen İzoPur Trans, UV ışınlarına karşı dayanlıklı olup sararmıyor. Suya ve dona dayanıklı olan İzoPur Trans, şeffaf ve elastik yapısı sayesinde uygulandığı yüzeye parlaklık kazandırıyor. İzoPur Trans sayesinde yüzeyler estetik görünümlerini koruyarak uzun ömürlü bir su izolasyonuna kavuşurken, aynı zamanda kolay temizlenebiliyor.

İzoPur Trans temiz ve kuru yüzeylere uygulandığında mükemmel sonuç veriyor. İzoPur Trans’ın cam, seramik gibi parlak yüzeylere uygulanmasından önce, yüzeylerin İzoPur Trans P ile temizlenmesi öneriliyor.

İzoPur Trans P, emici olmayan cam ve seramik yüzeylere mükemmel yapışma sağlıyor. İzoPur Trans P uygulandıktan birkaç saat sonra, İzoPur Trans işleminin gerçekleştirilmesi için elverişli bir ortam yaratıyor.

Asitler, alkaliler, deterjan, deniz suyu ve yağlara karşı yüksek dayanıklılığa sahip olan IzoPur Trans ile su izolasyon derdi bitiyor.


Resim


Bina mantolama fiyatı almak için ücretsiz keşif formumuzu doldurabilir veya 0216 475 12 41 - 444 4697 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.​ Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede sizi arayarak, binanıza en uygun paket sistem seçiminde size yardımcı olacak ve keşif randevu işleminizi gerçekleştirecektir.

İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası Dış Cephe Mantolama (Isı Yalıtımı), İzolasyon, Çatı Kaplama Uygulaması, Su Yalıtımı, Cephe Giydirme, Boya, Seramik Uygulama ,Değer Katan Ek Uygulamalar, Dekoratif Cephe Kaplamaları ve daha fazlası... Binanız için gerekli olan tüm yenilikler en uygun fiyat ve avantajlarıyla GNYAPI® 'da. ☏ 444 GNYPGüney Yapı İzo. İnş. San. Tic. Ltd. Şti.

T 444 GNYP /(4697) F 0216 475 1242 E info@gnyapi.com.tr W https://www.gnyapi.com.tr

Resim

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir