Dış Cephe Mantolama Hakkındaki Tüm Sorularınızın Cevabı Burada

GNYAPI FORUM'a Ücretsiz olarak aklınıza takılan her türlü soruyu sorabilir ve uzmanlarımız tarafından en doğru bilgiye sahip olabilirsiniz. (Üstelik üye olmadan da yararlanabilirsiniz.)

İçerik paylaşımı veya soru-cevap yazarken lütfen website linkleri veya firma tanıtımı eklemeyiniz.

 
Faruk

Mantolamada Vidalama Bitti mi?

15 Şub 2017, 09:49

Merhabalar binamıza mantolama yaptırmak istiyoruz, fakat mantolama yapılırken binamıza dübel ve vidalama işlemi yapılmasını istemeyen sakinler var.
 Mantolama vidalama olmadan yapılıyor mu? Teşekkürler


 
Kullanıcı avatarı
GNYAPI
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesajlar: 117
Konum: Maltepe İstanbul
İletişim:

Re: Mantolamada Vidalama Bitti mi?

15 Şub 2017, 10:08

Merhabalar;

Öncellikle mantolama yaparken kullanılan dübellerin binaya olumsuz etkisi bulunmuyor.
Mantolama Doğru Bilinenen Yanlışlar sayfamızda belirtilen,
Dübellerin gerek yüzeysel alanın küçüklüğü, gerekse 1970’li yıllardan beri Avrupa’da edinilen tecrübeyle etkisinin ihmal dilebilecek seviyede olduğu ve bina statiğine negatif bir etkide bulunmadığı tespit edildi.

Taşıyıcı elemanlara yapılan dübeller; ‘pas payı’ denilen, görevi sadece taşıyıcı elemanlardaki demir donatıyı dış atmosfer koşullarından ve korozyondan korumak olan, doğrudan bu elemanların taşıyıcılığıyla alakası olmayan katman içinde kaldıkları ve taşıyıcı elemanların asıl taşıyıcılıklarını gerçekleştiren kesit çekirdeğine nüfuz etmedikleri için, bina statiğine olumsuz bir etki yapmıyor.

Yüzey alanı 10 bin cm2 olan bir plakada; açılan dübel alanı sadece 4,71 cm2 olmaktadır yani oransal olarak 10 binde 5’in altındadır.

Ayrıca binada dübelleme yapılmasını istemeyen malikler içinde ısı yalıtım sıvasını tavsiye ediyoruz. Isı yalıtım sıvası ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız..
Resim


Bina mantolama fiyatı almak için ücretsiz keşif formumuzu doldurabilir veya 0216 475 12 41 - 444 4697 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.​ Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede sizi arayarak, binanıza en uygun paket sistem seçiminde size yardımcı olacak ve keşif randevu işleminizi gerçekleştirecektir.

İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası Dış Cephe Mantolama (Isı Yalıtımı), İzolasyon, Çatı Kaplama Uygulaması, Su Yalıtımı, Cephe Giydirme, Boya, Seramik Uygulama ,Değer Katan Ek Uygulamalar, Dekoratif Cephe Kaplamaları ve daha fazlası... Binanız için gerekli olan tüm yenilikler en uygun fiyat ve avantajlarıyla GNYAPI® 'da. ☏ 444 GNYPGüney Yapı İzo. İnş. San. Tic. Ltd. Şti.

T 444 GNYP /(4697) F 0216 475 1242 E info@gnyapi.com.tr W https://www.gnyapi.com.tr

Resim

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir