Dış Cephe Mantolama Hakkındaki Tüm Sorularınızın Cevabı Burada

GNYAPI FORUM'a Ücretsiz olarak aklınıza takılan her türlü soruyu sorabilir ve uzmanlarımız tarafından en doğru bilgiye sahip olabilirsiniz. (Üstelik üye olmadan da yararlanabilirsiniz.)

İçerik paylaşımı veya soru-cevap yazarken lütfen website linkleri veya firma tanıtımı eklemeyiniz.

 
 
Kullanıcı avatarı
GNYAPI
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesajlar: 117
Konum: Maltepe İstanbul
İletişim:

Re: Rutubeti Önlemek İçin Mantolama Uygun mudur?

31 Oca 2017, 10:59

Yapı elemanlarında genellikle hiç terleme olmaması istenmektedir. Terlemeyi önlemek için,
Yapı elemanlarının ısı geçirgenlik direncini artırmak, ısı tutucu ilave ederek, yüzey sıcaklığını çiğ noktası sıcaklığının üzerine çıkartmak,
İç tavanın bağıl nemini azaltmak,
Terleme olan yüzeyi yapay olarak ısıtmak,
Terleyen yüzeyleri havalandırmak suretiyle, yüzeye bitişik havayı hareket ettirerek, yüzey sıcaklığını çiğ noktası üzerine çıkartmak,
Devamlı nem artışı gösteren, yoğuşan suyun damlamasını önlemek için iç nem azaldığı zaman nemi geri verebilen bir nem emici tabaka ile yüzeyleri kaplamak gerekir. 
Isı yalıtımının yeri, ısıtılan (soğutulan) mekanın dış sınırlandır. Yapı elemanlarının ısı depolama yeteneğinden yararlanmak ve yapıyı ısıl genleşmelerden korumak için ısı yalıtımı dış yüzden yapılır. Böylece ısı köprüleri de önlenmiş olur. Dış taraftan gerçekleştirilen ısı yalıtımı, cephedeki kolon, kiriş ve döşeme alınlarının da yalıtılmasına imkan tanımaktadır.
Sonuç olarak mantolama yaptırmak daire içerisinde oluşan rutubeti ve nemlendirmeyi engellemektedir. Bu da rutubet için mantolamanın uygunluğunu göstermektedir.
Resim


Bina mantolama fiyatı almak için ücretsiz keşif formumuzu doldurabilir veya 0216 475 12 41 - 444 4697 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.​ Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede sizi arayarak, binanıza en uygun paket sistem seçiminde size yardımcı olacak ve keşif randevu işleminizi gerçekleştirecektir.

İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası Dış Cephe Mantolama (Isı Yalıtımı), İzolasyon, Çatı Kaplama Uygulaması, Su Yalıtımı, Cephe Giydirme, Boya, Seramik Uygulama ,Değer Katan Ek Uygulamalar, Dekoratif Cephe Kaplamaları ve daha fazlası... Binanız için gerekli olan tüm yenilikler en uygun fiyat ve avantajlarıyla GNYAPI® 'da. ☏ 444 GNYPGüney Yapı İzo. İnş. San. Tic. Ltd. Şti.

T 444 GNYP /(4697) F 0216 475 1242 E info@gnyapi.com.tr W https://www.gnyapi.com.tr

Resim

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir