Dış Cephe Mantolama Hakkındaki Tüm Sorularınızın Cevabı Burada

GNYAPI FORUM'a Ücretsiz olarak aklınıza takılan her türlü soruyu sorabilir ve uzmanlarımız tarafından en doğru bilgiye sahip olabilirsiniz. (Üstelik üye olmadan da yararlanabilirsiniz.)

İçerik paylaşımı veya soru-cevap yazarken lütfen website linkleri veya firma tanıtımı eklemeyiniz.

 
 
Kullanıcı avatarı
GNYAPI
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesajlar: 117
Konum: Maltepe İstanbul
İletişim:

Re: Yangın Merdiveni Boşluğuna Mantolama Yapılır Mı ?

30 Oca 2017, 09:56

Gerek 1992 yılında yürürlüğe giren “İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yangın Yönetmeliği”nde ve gerekse 2002 yılında yürürlüğe giren “Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik”te “Cepheler, düşey dış yangın bölmeleri niteliğindedir. 

Cephe dış kaplamasının yanmaz malzemeden olması esastır.” hükmü yer almış ve dış cephe kaplama ve yalıtımlarının A1 sınıfı hiç yanmaz malzemeden yapılması şart koşulmuştur
2007’de yenilenen yönetmelikte bu şart (“yüksek binalarda yanmaz malzemeden ve diğer binalarda ise, en az zor alevlenici malzemeden” şeklinde) yüksek binalar için muhafaza edilmiş ve diğer binalar için esnetilmiştir.

2009 da yapılan değişikte ise (“yüksek binalarda zor yanıcı malzemeden ve diğer binalarda ise en az zor alevlenici malzemeden” şeklinde) yüksek binalar için de esnetilmiştir.

Yukarıda da belirtilen yönetmeliğe göre tüm bina (yangın merdiveni dahil) yanmaz veya zor alevlenici malzemelerden yalıtım yapılmalıdır ...
Resim


Bina mantolama fiyatı almak için ücretsiz keşif formumuzu doldurabilir veya 0216 475 12 41 - 444 4697 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.​ Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede sizi arayarak, binanıza en uygun paket sistem seçiminde size yardımcı olacak ve keşif randevu işleminizi gerçekleştirecektir.

İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası Dış Cephe Mantolama (Isı Yalıtımı), İzolasyon, Çatı Kaplama Uygulaması, Su Yalıtımı, Cephe Giydirme, Boya, Seramik Uygulama ,Değer Katan Ek Uygulamalar, Dekoratif Cephe Kaplamaları ve daha fazlası... Binanız için gerekli olan tüm yenilikler en uygun fiyat ve avantajlarıyla GNYAPI® 'da. ☏ 444 GNYPGüney Yapı İzo. İnş. San. Tic. Ltd. Şti.

T 444 GNYP /(4697) F 0216 475 1242 E info@gnyapi.com.tr W https://www.gnyapi.com.tr

Resim

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir