Dış Cephe Mantolama Hakkındaki Tüm Sorularınızın Cevabı Burada

GNYAPI FORUM'a Ücretsiz olarak aklınıza takılan her türlü soruyu sorabilir ve uzmanlarımız tarafından en doğru bilgiye sahip olabilirsiniz. (Üstelik üye olmadan da yararlanabilirsiniz.)

İçerik paylaşımı veya soru-cevap yazarken lütfen website linkleri veya firma tanıtımı eklemeyiniz.

 
Kullanıcı avatarı
GNYAPI
Mesaj Panosu Yöneticisi
Başlık Yazar
Mesajlar: 117
Konum: Maltepe İstanbul
İletişim:

Eps Yalıtım Kalıplı Donatılı Beton Yalıtımı Karşılaştırması

26 Oca 2017, 14:21

Resim

Eps Yalıtım Kalıplı Donatılı Beton Taşıyıcı Duvar Sistemi ile Geleneksel Yapım Sistemlerinde Kullanılan Duvarların Isıl Performanslarının Karşılaştırılması

EPS YKDBT duvar sisteminin ısıl performansının, Türkiye iklim şartları için örnek bir konut projesi üzerinde değerlendirildiği bu çalışma kapsamında kış konforu hesapları TS 825’de belirtilen esap yöntemi, yaz konforu hesapları ISO 13786’da belirtilen hesap yöntemi kullanılarak yapılmıştır. Kış konforu ve yaz konforu açısından EPS YKDBT duvar sistemini oluşturan duvar elemanı kesitleri ile geleneksel yapım sistemlerde kullanılan duvar elemanı kesitlerinin ısıl performansları karşılaştırılmıştır.

Kış konforu açısından yapılan hesap sonuçlarına göre, EPS YKDBT duvar sistemi için tüm derece gün bölgelerde hesaplanan yıllık ısıtma enerjisi ihtiyacının, geleneksel yalıtım sistemlerinden daha az olduğu belirlenmiştir. Ayrıca EPS YKDBT duvar sisteminde kullanılan yalıtım malzemesi miktarının, çift duvar arası yalıtım sistemi (3. ve 4. derece gün bölge) haricinde tüm sistemlerden daha fazla olduğu görülmektedir. Bu iki sonucun sebebi; EPS YKDBT duvar sisteminde kullanılan EPS yalıtım malzemesinin hem yalıtım ve hem de kalıp olarak kullanılması ve kalınlığının yalıtım için gerekli olan kalınlıktan fazla alınmasıdır.

Yaz konforu açısından yapılan hesap sonuçlarına göre, dışarıdan yalıtım sistemi ile birlikte EPS YKDBT duvar sisteminin diğer sistemlere üstünlük sağladığı görülmektedir. Yapılan hesaplamalar sonucu, EPS YKDBT duvar sisteminin kış ve yaz konforu şartlarını yönetmelikler kapsamında sağladığı ve EPS YKDBT duvar sisteminin Türkiye’de kullanılmasında kış ve yaz konforu açısından belirgin bir sakınca bulunmadığı görülmektedir. EPS YKDBT duvar sisteminde yapım süresinin kısalması, işçiliğin azalması, kolay inşaat imkânının sağlanmasından dolayı sistem, uygulama kolaylığı açısından diğer sistemlere üstünlük sağlamaktadır.

Gelecekte yapılacak çalışmalarda, EPS YKDBT duvar sistemi ile geleneksel yapım sistemlerinin yapım maliyetlerinin, ilk yapım maliyeti ile birlikte yapı kullanım ömrü boyunca işletme ve bakım maliyetleri de göz önüne alınarak karşılaştırılması faydalı olacaktır.


Resim


Bina mantolama fiyatı almak için ücretsiz keşif formumuzu doldurabilir veya 0216 475 12 41 - 444 4697 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.​ Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede sizi arayarak, binanıza en uygun paket sistem seçiminde size yardımcı olacak ve keşif randevu işleminizi gerçekleştirecektir.

İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası Dış Cephe Mantolama (Isı Yalıtımı), İzolasyon, Çatı Kaplama Uygulaması, Su Yalıtımı, Cephe Giydirme, Boya, Seramik Uygulama ,Değer Katan Ek Uygulamalar, Dekoratif Cephe Kaplamaları ve daha fazlası... Binanız için gerekli olan tüm yenilikler en uygun fiyat ve avantajlarıyla GNYAPI® 'da. ☏ 444 GNYPGüney Yapı İzo. İnş. San. Tic. Ltd. Şti.

T 444 GNYP /(4697) F 0216 475 1242 E info@gnyapi.com.tr W https://www.gnyapi.com.tr

Resim

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir