Dış Cephe Mantolama Hakkındaki Tüm Sorularınızın Cevabı Burada

GNYAPI FORUM'a Ücretsiz olarak aklınıza takılan her türlü soruyu sorabilir ve uzmanlarımız tarafından en doğru bilgiye sahip olabilirsiniz. (Üstelik üye olmadan da yararlanabilirsiniz.)

İçerik paylaşımı veya soru-cevap yazarken lütfen website linkleri veya firma tanıtımı eklemeyiniz.

 
Kullanıcı avatarı
GNYAPI
Mesaj Panosu Yöneticisi
Başlık Yazar
Mesajlar: 117
Konum: Maltepe İstanbul
İletişim:

NEDEN EKB ALINMALIDIR ?

02 Şub 2017, 17:21

Resim

Binanın enerji ihtiyaçlarının hesaplanması için BEP-TR adında bir yazılım geliştirilmiştir.

Bu konuda eğitim almış EKB Uzmanları kendilerine verilen kullanıcı adı ve şifre ile yazılıma bağlanarak çalışma yaptıkları binanın bölgesel mimari mekanik ve elektrik bilgilerini detaylı olarak programa işleyerek kaydederler.

Program girilen tüm verileri değerlendirerek üzerinde çalışılan binanın yıllık enerji ihtiyaçlarını hesaplar ve bu değerleri referans değerler ile karşılaştırarak binanın enerji sınıfını belirler.

Her şeyden önce bu bir Kanuni Zorunluluktur!!! (5 aralık 2008 tarihli 27075 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği yeni ve mevcut binaların Enerji Kimlik Belgesi (EKB) almasını yasal olarak zorunlu kılmaktadır.)

Enerji verimliliği yatırımlarının doğru yere yapılmasını sağlar!!!

(Yıllık olarak ısıtma soğutma ve diğer tüketim değerleri belirlendiği için verimli enerji kullanımında doğru yatırımlar yapılabilir.)

Alım Satım ve Kiralama gibi işlemlerde tercih sebebi olacaktır. Yüksek enerji sınıfına sahip binaların değeri artacaktır.

Önümüzdeki dönemde devlet tarafından binanın enerji sınıfı seviyesine göre özendirici vergi indirimleri uygulaması yapılacaktır. Bununla ilgili çalışmaları devam etmektedir.
 
 


Etiketler : enerji kimlik belgesiEKB


Resim


Bina mantolama fiyatı almak için ücretsiz keşif formumuzu doldurabilir veya 0216 475 12 41 - 444 4697 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.​ Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede sizi arayarak, binanıza en uygun paket sistem seçiminde size yardımcı olacak ve keşif randevu işleminizi gerçekleştirecektir.

İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası Dış Cephe Mantolama (Isı Yalıtımı), İzolasyon, Çatı Kaplama Uygulaması, Su Yalıtımı, Cephe Giydirme, Boya, Seramik Uygulama ,Değer Katan Ek Uygulamalar, Dekoratif Cephe Kaplamaları ve daha fazlası... Binanız için gerekli olan tüm yenilikler en uygun fiyat ve avantajlarıyla GNYAPI® 'da. ☏ 444 GNYPGüney Yapı İzo. İnş. San. Tic. Ltd. Şti.

T 444 GNYP /(4697) F 0216 475 1242 E info@gnyapi.com.tr W https://www.gnyapi.com.tr

Resim

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir